VR / AR

TP'nin sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik çözümleriyle dönüşüme kapı aralayın!

Microsoft Gold Partneri ATP ile çalışarak Ar-Ge çözümleri kapsamında geliştirdirdiği büyük veri, nesnelerin interneti (IoT), makine öğrenmesi (ML) ve tavsiye tahmin sistemlerinin yanı sıra sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (VR) uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Sektörel sanal gerçeklik uygulamalarımızı keşfedin!

İngilizce açılımı “virtual reality” olan VR, Türkçede “sanal gerçeklik” anlamına geliyor. Karma gerçeklikten (mixed reality) ve artırılmış gerçeklikten (augmented reality) farklı olarak, tamamen sanal bir dünyaya verilen ismi karşılıyor. VR’da sanal gerçeklik, bilgisayar grafikleri aracılığıyla oluşturuluyor. Oculus Rift, PlayStation VR Headset gibi tüketici ürünleriyle deneyimlenebilen VR teknolojileri, farklı sektörlerde gerçekçi simülasyon uygulamaları geliştirmek için kullanılıyor.

ATP ile çalışarak, kişilerin ekranlı özel gözlükler ya da sensörlü eldivenler gibi giyilebilir cihazlar kullanarak üç boyutlu ortamda deneyimler yaşamasına olanak tanıyan iş çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Sanal gerçekliğin sağladığı yaratıcı olanaklarla modellenen sektörünüze özel iş süreçlerini kullanabilir, simülasyonlarımızla gerçek dünya deneyimlerini sanal dünyaya taşıyabilirsiniz.

Sanal gerçekliği (VR) hangi sektörlerde kullanıyoruz?

Emlak Sektörü

Turizm Sektörü

Eğitim Sektörü

Otomotiv Sektörü

Sağlık Sektörü

Artırılmış gerçeklik (AR) ile işinize özel simülasyonlar edinin

İngilizce açılımı “augmented reality” olan AR ise Türkçede “artırılmış gerçeklik” anlamına geliyor. Bilgisayar tarafından geliştirilen uygulamalarla sanal nesnelerin gerçek dünya görüntüleri üzerine yerleştiği artırılmış gerçeklik teknolojisi, sanal ortam öğelerini gerçek zamanlı olarak keşfetmeye yarıyor.

Akıllı telefonlarda yer alan oyun ve uygulamalarla hayatımıza giren artırılmış gerçeklik (AR) örnekleri, bugün de mobil cihazlar ve akıllı telefonlar aracılığıyla kullanılabiliyor. Artırılmış gerçeklik gözlüklerinin (headset) gelişmesiyle, AR teknolojisinin kullanım alanları da genişliyor. ATP ile çalışarak, sektörünüze uygun artırılmış gerçeklik teknolojilerinin kullanıldığı sanal deneyimler oluşturabilir, kurumsal öğrenme süreçlerini dijital dünyanın olanaklarıyla erişilebilir, eğlenceli ve etkili kılabilirsiniz.

AR ve VR arasında ne gibi farklar var?

VR – Virtual Reality
Sanal Gerçeklik

Tamamen yeni, bağımsız bir sanal deneyim yaratır.

Başka bir dünyayı keşfettirir.

AR – Augmented Reality
Artırılmış Gerçeklik

Fiziksel dünyaya sanal bir katman ekler.

Gelişmiş bir dünya, gelişmiş bir gerçeklik sunar.

Bizimle İletişime Geçin!

Çözümi hizmet ve markalarımızla ilgili bilgi almak, teklif talep etmek ve bizimle her konuda iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sonuçlarınız burada görüntülenecek