IOT

ATP Digital, Endüstri 4.0’a Giden Yolculukta Nesnelerin İnterneti (IoT) Teknolojileriyle Yanınızda

İngilizcede açılımı internet of things (IoT) olan Endüstri 4.0 kavramı, Türkçeye nesnelerin interneti olarak çevriliyor. Endüstri 4.0’la hayatımıza giren büyük veriyle de ilişkili olan nesnelerin interneti (IoT), makinelerin birbirleriyle sensörler ve bağlantı teknolojileri aracılığıyla iletişim kurabildiği bir teknolojiyi tanımlıyor. ATP Digital olarak geliştirdiğimiz yazılım çözümlerini donanımlarla bir araya getiriyor, sizin için sektörünüzün ve ihtiyaçlarınızın gerektirdiği standartlara göre nesnelerin interneti (IoT) çözümleri üretiyoruz.
Bilgisayar ortamında oluşturulan bir simülasyona dahil olabildiği teknolojidir. Bu simüle edilmiş yapay ortamda, kullanıcı gerçekçi bir his deneyimi yaşayabilir.

Endüstri 4.0’ın Teknolojik Alanları

Bulut Bilişim

Mobil Teknolojiler

Büyük Data Analizi

3D  Yazıcılar

Siber Güvenlik

Nesnelerin interneti kavramında çoğunlukla sensörlerden bahsedilir, bu sensörlerin elde ettiği verilerin günümüz dünyasında çok değerli hale geldiği görülmektedir. Örnek olarak otonom arabalardaki sensörler sayesinde gerek hızlıca şerit takibi gerekse önündeki araçla arasındaki mesafeyi ölçen sensörler aracın otonom hale gelmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Bu teknoloji altında birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Bunların başında akıllı fabrikalar ve tedarik uygulamaları gelmektedir. Akıllı fabrikalardaki robotik çözümlerin nesnelerin interneti çözümleriyle birleşmesi üzerine iş gücünden, üretim hızından ve kalite standartlaşması üzerinden verimliliğin çok fazla arttığını gözlemlenir. Son olarak diğer uygulama alanları ise: Akıllı Ev, Akıllı Hayvancılık, Giyilebilir Teknolojiler, Akıllı Şehircilik, Tarım alanları diye örnekler çoğaltılabilir.

IoT Projeleri

Akıllı Öznitelik Çıkarımı ile Satış Tahmini Yapılması

Kamera, sıcaklık ve nem ölçümü yapan cihazlarla, restoranlarının olağan durumlarının toplanarak veri ambarına aktarıldığı projedir. Bu projenin hedefleri arasında restoran önlerinde oluşan sırayı öngörecek algoritmaların yazılıp bu sıraları engelleyecek çözümler üretme kısmı önemli bir rol taşır. Ek olarak toplanılan veriler görselleştirilmiştir ve farklı kırılımlarda raporlar olarak gerekli birimlere aktarılmıştır.

Bizimle İletişime Geçin!

Çözümi hizmet ve markalarımızla ilgili bilgi almak, teklif talep etmek ve bizimle her konuda iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sonuçlarınız burada görüntülenecek