AR-GE

ATP Ar-Ge Yatırımları: İnovasyonun Gücüyle Geleceği Şekillendiriyoruz!

Bilgi ve teknoloji, iş dünyasında sıradan birer unsur olmaktan öteye geçerek, rekabetin anahtarı haline geliyor. İşte tam da bu noktada, inovasyonun gücünü keşfetmeye ve geleceği şekillendirmeye odaklanıyoruz. 207 Ar-Ge çalışanımızla birlikte, projelerimize her geçen gün daha da büyük bir tutkuyla ve kaynaklarımızı artırarak geleceği tasarlıyoruz.

Son beş yılda başarıyla tamamladığımız 8 TÜBİTAK ve 16 Teknokent projesini başarıyla tamamladık. Ayrıca, 2019-2022 yılları arasında kabul edilen 25 akademik makaleyle bilgi birikimimizi paylaştık ve sektöre yeni perspektifler sunduk. Ar-Ge merkezimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla yeni fikirleri somut ürünlere dönüştürerek, başarıyla tamamlanan projelerimizle güçlü bir iz bırakmayı hedefliyoruz. Her bir Ar-Ge projesini operasyonel süreçler içinde test ederek, ölçerek ve sahadan gelen geri bildirimleri değerlendirerek sürekli bir gelişim döngüsü oluşturuyoruz. Müşterilerimize kurumsal, modüler, esnek ve değer odaklı çözümler sunarak, sektördeki dönüşümlere liderlik etmeyi hedefliyoruz.

Çalışmalarımızla karmaşık bilgileri hızlı ve etkin bir şekilde işleyerek, karar alma süreçlerinde öncü bir rol üstlenmeyi amaçlıyoruz. Konuk ağırlama, lojistik, perakende ve diğer sektörlerde rekabet, maliyet ve verimlilik baskısı altında olan şirketlere dönüşüm süreçlerinde destek oluyoruz. Finans alanında robotik süreçler, karmaşık olay işleme, hafızada veri tabanı ve algoritmik ticaret gibi önemli alanlara yatırım yaparak, sektördeki müşterilerimize değer katmayı sürdürüyoruz. Ürünlerimiz sayesinde müşterilerimizin zaman ve maliyet tasarrufu sağlamalarına yardımcı oluyoruz ve rekabette öne çıkmalarını sağlıyoruz. Sektörel dönüşümlere liderlik eden teknolojilerin gelişimine uzun vadeli yatırımlarla proaktif bir şekilde katkıda bulunuyoruz.

Personelimizin akademik deneyimini teknik uzmanlıkla birleştirerek, yapay zeka çözümleri konusunda büyük veri analizi, makine öğrenimi, artırılmış gerçeklik, görüntü işleme, doğal dil işleme, tavsiye sistemleri ve derin öğrenme gibi alanlarda çözümler üretmekteyiz. Geliştirdiğimiz çözümlerle karmaşık bilgileri hızlı ve etkili bir şekilde işleyerek, bilgi teknolojilerini karar alma süreçlerinin merkezine yerleştirmeyi amaçlamaktayız. Ayrıca, hafızada veri tabanı ve OMS (Borsa Emir İletimi) mimarisi gibi yeniliklerle finans sektöründeki müşterilerimize kayıpsız ve hızlı veri işleme imkanı sunuyoruz.

Rekabet, maliyet ve verimlilik açısından dönüşüm sürecinde olan şirketlere destek olarak, uzun vadeli yatırımlarla teknoloji gelişimine öncülük ediyoruz. Robotik süreç optimizasyonu ile sermaye piyasalarının lider kuruluşlarını dijitalleşme yolunda yönlendiriyoruz. 111 Ar-Ge projesi için yaptığımız 104,9 milyon TL’lik yatırımla 2017-2022 döneminde 364,2 milyon TL’nin üzerinde bir ciroya ulaşarak başarılarımızı kanıtladık.

104.9

ArGe Yatırımı
(Milyon TL)

111

ArGe Personeli

207

ArGe Projesi
(2018-2023)

8

TÜBİTAK Projesi
(2016–2022)

25

Akademik Yayın
(2018–2022)

364.2

ArGe ile
Elde Edilen Ciro
(Milyon TL)

Sektörlere Göre Geliştirdiğimiz Ar-Ge Çözümleri

ATP Tradesoft

In-Memory İşlemler
Mikro Servis Mimari
RPA – Robot Otomasyon
Mobil Teknolojiler
Veri Yönetimi
Mevzuata Uygunluk
AI ve Makine Öğrenmesi
(Ar-Ge Merkezi Çalışmaları)
Open API

ATP Zenia

POS Yazılımları
BOH Bulut Çözümleri
O2O – Bulut Online Sipariş Sistemleri
Universal Arayüzler
3.Parti Entegrasyonları
Mobil Teknolojiler
Analitik
Veri Analizi/Tahminleme
Android sistemler – Kiosk, KDS

ATP Digital

Süreç Otomasyonu
MS Dynamics NAV ERP
MS Dynamics CRM
RPA – Robot Otomasyon
Web (e-commerce)
İş Zekası
ERP Lokalizasyon
E-Dönüşüm
Çalışan Esnek Yan Haklar Platfotmu
(Sencard Flexi)
Blokchain

Bizimle İletişime Geçin!

Çözümi hizmet ve markalarımızla ilgili bilgi almak, teklif talep etmek ve bizimle her konuda iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Start typing to see you are looking for.