Big Data ve İş Zekâsı

Ana SayfaBT HizmetleriBig Data ve İş Zekâsı

ATP’nin büyük veri çözümüyle hacimli verileri hızla işleyin!

Geleneksel yöntemler kullanılarak işlenmesi zor ya da imkansız olan çok hacimli, hızlı büyüyen ve karmaşık verileri ifade eden büyük veri terimi, teknolojik gelişmelerle artan veri miktarı düşünüldüğünde, her sektörde dönüşüm için kritik bir kavram olarak öne çıkıyor. Microsoft Gold Partneri ATP ile çalışarak, sahip olduğunuz büyük verileri gerçek zamanlı olarak analiz edebilir, karar alma süreçlerini kolaylaştıracak çözümlerden yararlanabilirsiniz. Hacim, hız ve çeşitlilik olmak üzere üç başlık üzerine temellenen büyük veriyi toplayabilir, güvenli bir biçimde saklayabilir ve anlamlı çıktılara dönüştürebilirsiniz.

Büyük verinin üç temel unsurunu ATP Digital’la keşfedin!

Her servis, internete bağlı her cihaz, online olarak yürütülen her süreç hızlı bir biçimde, çok çeşitli ve büyük hacimlerde veri üretiyor. Tam güvenli bir biçimde saklanabilmesi için depolanması, sıralanması ve anlamlandırılması gerekiyor. ATP danışmanlığında, yoğun veri akışlarını bir sisteme oturtabilir, elde edilen bu verileri şirketin ihtiyaçlarına uygun biçimde kullanmak için büyük veri çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

Büyük verinin 3V’si

Her servis, internete bağlı her cihaz, online olarak yürütülen her süreç hızlı bir biçimde, çok çeşitli ve büyük hacimlerde veri üretiyor. Tam güvenli bir biçimde saklanabilmesi için depolanması, sıralanması ve anlamlandırılması gerekiyor. ATP olarak her sektörden yoğun veri akışlarını bir sisteme oturtmak ve aynı zamanda elde edilen bu verileri şirketin ihtiyaçlarına uygun biçimde kullanmak isteyen organizasyonlara büyük veri çözümleri sunuyoruz.

Volume (Hacim)

Ticari işlemler, nesnelerin internetiyle birbirine bağlı olan cihazlar, elektronik endüstriyel ekipmanlar, iletişim faaliyetleri, şirket içi haberleşme gibi birçok süreç, 7 gün 24 saat yüksek hacimli veriler üretiyor.

Velocity (Hız)

İnternet bağlantı hızlarının artmasıyla mümkün hale gelen yüksek hızlı transferler sebebiyle bu veriler, farklı sistemler arasında çok hızlı biçimde hareket ediyor.

Variety (Çeşitli)

Elde edilen veriler yalnızca sayısal ve metin formatında olmuyor. Aynı zamanda yapılandırılmamış metin belgeleri, e-postalar, videolar, sesler, hisse senedi verileri ve finansal işlemlere kadar farklı birçok farklı biçimde toplanıyor.

Büyük veriyi doğru yönetin, rekabet avantajı kazanın!

Doğru, güvenli ve düzenli veri depolama zorluklarının üstesinden gelin.

Yüksek hacimli, farklı çeşitlerde ve hızlı transfer edilen verileri doğru sınıflandırmalarla saklayın.

Hacimli verilerin gerçek zamanlı analizi için büyük veri sistemleri!

Karar alma süreçlerini yönlendirecek çıktılar sunması için çoğu zaman gerçek zamanlı olarak işlenmesi gereken hacimli verileri, büyük veri sistemleri ile hızlı bir şekilde işleyin.

Büyük veriden yararlanarak, rekabet avantajınızı artırın.

Sisteminizde biriken büyük verileri; operasyonları iyileştirmek, daha iyi müşteri hizmeti sağlamak, belirli müşteri tercihlerine göre kişiselleştirilmiş pazarlama kampanyaları oluşturmak ve kârlılığı artırmak için kullanın. Büyük veriden yararlanarak, daha hızlı ve daha bilinçli iş kararları verin, rekabet avantajınızı artırın.

ATP’nin geliştirdiği büyük veri projesi: Akıllı öznitelik çıkarımıyla satış tahmini!

Hazır gıda sektöründe ya da fast food alanında faaliyet gösteren şirketlerin satışları, maç, konser, festival gibi dış etkenlere göre farklılık gösteriyor. Bu sektörlerden birindeyseniz, olası satışları, büyük veriden elde edeceğiniz çıkarımlarla kısa periyotlarda tahmin edebilir, yoğun talep oluşturabilecek zaman aralıklarını belirleyebilirsiniz. Böylece yoğunluğa göre hazırlanan ve kısa sürede tüketilmesi önerilen ürünlerin israfı önleyebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

Çözüm, hizmet ve markalarımızla ilgili bilgi almak, teklif talep etmek ve bizimle her konuda iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sonuçlarınız burada görüntülenecek