Tavsiye Tahmin Sistemleri

Ana SayfaBT HizmetleriTavsiye Tahmin Sistemleri

Müşteriye dokunan sektörler için ATP'nin tavsiye tahmin uygulamalarını kullanın

Microsoft Gold Partneri ATP’nin Ar-Ge çözümleri kapsamında geliştirdiği tavsiye sistemleriyle e-ticaret siteleri başta olmak üzere genel olarak kullanıcıya temas eden tüm platformların satışları artırılabiliyor. Kurduğumuz öneri sistemleri sayesinde ise müşterilerimiz müşterilerinin tercihlerine bağlı olarak en iyi içerik ve ürün önerilerini yapıyor, onların e-ticaret sitelerinde geçirdikleri zamanı ve satın aldıkları ürünleri artırıyor.

Müşterilerin diğer kullanıcılarla benzerliklerinden, ürün arama geçmişlerinden ya da satın aldıkları ürünlerden hareketle daha iyi önerilerde bulunmayı amaçlayan tavsiye sistemleri ile veri kümelerinden elde ettiğiniz bilgileri en doğru şekilde inceleyerek kullanıcıların talep ve ihtiyaçlarına yönelik daha gerçekçi tahminlerde bulunabilirsiniz. Popülarite tabanlı öneri sistemleri sayesinde ise farklı kullanıcıların ortak alışveriş örüntülerinden anlamlı tavsiyeler üretebilirsiniz

ATP algoritmalarının gücüyle doğru tavsiyeler verin!

Kullanıcılara en çok ilgi duyacakları ürün ve içerikleri önerme amacıyla çalışan algoritmaları tanımlayan tavsiye tahmin sistemleri, e-ticaret ve talebe bağlı (on-demand) içerik platformları başta olmak üzere, her sektörde kullanım alanı bulabiliyor. ATP ile çalışarak sektör ve ölçek fark etmeksizin, geliştirdiğimiz Tavsiye Tahmin Sistemi algoritmalarını kullanabilirsiniz.

ATP tavsiye sistemleri hangi kriterleri dikkate alır?

Ürün Geçmişi

Müşteri Tercihleri

Müşteri Beğenileri

ATP’den e-ticaret siteleri için tavsiye tahmin sistemi yazılımları

Doğru önerileri doğru zamanda sunun.

Müşterilere halihazırda satın aldıkları ürünlerin alternatiflerini sunmak yerine, arama geçmişi sonuçlarından elde edeceğiniz verilere göre, hesaplı ürün alternatifleri önerin, hemen satışa dönüşmesine tanıklık edin. Satın alınan ürünlerin fonksiyonlarını geliştirecek aksesuar tavsiyeleri ile de satış olasılığını artırın.

İyi tahminler için benzer veriler kullanın.

Gelecek alışverişleri paralellik gösterebileceğinden, satın alma davranışları birbirine benzeyen müşterileri karşılaştırın. Örneğin bir ay önce bebek arabası satın almış müşterilerin sonraki alışverişlerine göz atarak, bebek arabası satın alan müşterinin bir sonraki alışverişini tahmin edin, ona tavsiyelerde bulunarak satış potansiyelinizi büyütün.

İşi ATP algoritmalarına bırakın.

Manuel iş süreçlerini otomatize etmek için çok sayıda otomasyon çözümü sunan ATP ile çalışarak şirketinize özel tavsiye tahmin sistemleri oluşturun.

ATP Tavsiye Tahmin Sistemleri, daha çok satışın anahtarını sunuyor

Kişiselleştirilmiş teklifler

Gelişmiş müşteri deneyimi

Müşteri memnuniyeti

Daha çok satış!

ATP’den örnek uygulama: Yapay zeka tabanlı tavsiye ve karar destek sistemi

ATP ile çalışarak, müşterilerinizin sipariş geçmişlerini göz önünde bulunduran, bir alışveriş esnasında bir ürünle beraber alınan diğer ürünlere ve benzer müşterilerin alışverişlerine göre sepet üretimi gerçekleştiren modelimizden yararlanabilirsiniz. Bu modelle, kişilere, gruplara ya da belirli bir zaman aralığına göre dinamik şekilde çalışan, makine öğrenmesi ve yapay zeka teknolojileriyle daima öğrenen ve iyileşen bir Ar-Ge çözümüne sahip olabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

Çözüm, hizmet ve markalarımızla ilgili bilgi almak, teklif talep etmek ve bizimle her konuda iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sonuçlarınız burada görüntülenecek