Haber ve Makaleler

ATP 3. çeyrekte yüzde 136 büyüyerek tahminleri aştı

ATP’nin yılın 9 ayında cirosu, yıllık bazda yüzde 115 artarak 712,6 milyon TL’ye ulaştı – Aynı dönemde FAVÖK yüzde 134 artarak 183,7 milyon TL, net karı ise yüzde 113 yükselişle 181,7 milyon TL oldu.

ATP Yazılım ve Teknoloji AŞ (ATP) 3. çeyrekte yüzde 136 büyüyerek tahminleri aşarken, şirketin yılın 9 ayında cirosu yıllık bazda yüzde 115 artarak 712,6 milyon TL’ye ulaştı.

Şirketten yapılan açıklamayla yılın 3. çeyrek ve 9 aylık sonuçları paylaşıldı.

Buna göre, ATP’nin yılın 9 ayında cirosu, yıllık bazda yüzde 115 artarak 712,6 milyon TL’ye ulaştı. FAVÖK yüzde 134 artarak 183,7 milyon TL olurken, net karı ise yüzde 113 yükselişle 181,7 milyon TL olarak gerçekleşti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ATP Genel Müdürü Ümit Cinali, şirketin daha önce paylaştığı tahminlerinin üzerinde büyüme gerçekleştirdiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

‘Geçen senenin aynı dönemine göre finansal ve stratejik açıdan daha kuvvetli bir pozisyona sahibiz. 2023’ün 3. çeyreği ve ilk 9 ayda elde ettiğimiz başarılı sonuçlardan memnuniyet duyuyoruz. Çeşitlendirilmiş iş modelimizle beklentilerin üzerinde sonuçlar elde ettik. Ülkemizde hızla büyüyen sermaye piyasaları, konuk ağırlama sektörünün ivme kazanan dijital dönüşümü ve pandemiyi geriden bırakan Çin’deki operasyonumuz başarımıza katkı sağladı. Global girişimlerimize ivme kazandıran yatırımları sürdürdük. Gelirlerimizin yüzde 33,2’sini uluslararası pazarlardan elde ettik.

3. çeyrekte büyük potansiyele sahip yeni çözümlerimizde ilerleme kaydettik. Burger King markasının dijital ortamdan sipariş verme ve masa servisini içeren yeni müşteri hizmet modeli King’s Journey’i hayata geçirdik. Çözümümüz global sertifikasyon sürecinin akabinde dünya çapında pazarlanacak. Yeşil enerji sertifika pazaryeri girişimimiz ATP GreenX’i potansiyel müşterilere tanıttık ve sene sonu öncesi platformumuzun lansmanını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yılın ilk yarısında duyurduğumuz kiosk çözümlerimiz müşterilerimiz için operasyonel verimliliği ve ciroyu arttıran güzel sonuçlar ürettiler, sahadaki kiosk sayılarımızı 3. çeyrekte kayda değer oranda artırdık.’

Cinali, ATP GSYO (Capital) yatırımları Ata Express’in 5,3 milyon üyeye ulaştığını, yaptığı yatırımlarla marka sayısını artıracak altyapı gelişmelerini bitirdiğini, yakında testlerine başlayacağını duyurdu.

Verilen bilgiye göre, ATP, yıl sonuna yaklaşırken sergilenen performans artışı ve piyasa koşullarına dayanarak yaptığı değerlendirmeyle 2023 yılı sonu gelir ve FAVÖK yıllık büyüme tahminlerini yüzde 100 olarak revize etti.

Önceki İçerik

Seda Erdem Yılmaz: En etkin CHRO

Sonraki İçerik

Seda Erdem Yılmaz, Dünya Gazetesi Yönetim sayfasında yaptığı röportajda 2024 İşe Alım ve Yetenek Yönetimi ile ilgili trendleri paylaştı.

Bizimle İletişime Geçin!

Çözüm, hizmet ve markalarımızla ilgili bilgi almak, teklif talep etmek ve bizimle her konuda iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sonuçlarınız burada görüntülenecek