Haber ve Makaleler

ATP Digital, Otonom Robotlarıyla THY Teknik A.Ş.’nin Operasyonel Verimliliğini Artırıyor

ATP’den havacılık endüstrisi için yenilikçi çözümler: ATP Digital, otonom robotlarıyla Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin operasyonel verimliliğini artırıyor.

Yenilikçi BT çözüm ve hizmetleriyle kurumsal şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerini hayata geçiren ATP Digital, geliştirdiği otonom robotlarla dünyanın en büyük uçak bakım-onarım hizmeti sağlayıcılarından birisi olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin depo içi operasyonlarını optimize etmek için anlaşma sağladı.

ATP Digital tarafından geliştirilen otonom robotlar, yüksek hassasiyetli sensörler ve yapay zekâ algoritmaları ile Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin uçak yedek parça ve komponentlerini belirtilen noktalara taşıyarak, teknik operasyonlarını optimize edecek. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., ATP Digital’in sağladığı robot çözümüyle lojistik süreçlerini daha etkin bir şekilde yöneterek operasyonel verimliliğini artıracak.

ATP Digital, otonom robotlarla iş süreçlerini yeniden tanımlıyor.

Otonom robotlar, havacılık sektörünün yanı sıra otomotiv, hızlı tüketim, perakende, sağlık, gıda, üretim ve konuk ağırlama gibi birçok farklı sektöre yenilikçi çözümler sunuyor. Robotlar, teknik operasyonları optimize ederek mevcut iş gücüne destek oluyor. Sağladığı akıllı hizmetlerle hataları ortadan kaldırıyor, verimliliği artırıyor ve maliyetleri önemli ölçüde azaltıyor. ATP Digital, sahip olduğu otonom robot konusundaki teknik yetkinliklerini uyguladığı süreç mühendisliği yaklaşımıyla birleştirerek, müşterilerinin operasyonunu iyileştirmekle kalmayıp, bütünüyle yeniden tanımlıyor.

Anlaşmayla ilgili ATP CEO’su Ümit Cinali; ‘‘Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. gibi öncü bir kuruluşla iş birliği yapmaktan ve havacılık endüstrisinin geleceğine yönelik çözümler sunmaktan mutluyuz. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma, sektörler arası iş birliğinin ve teknoloji entegrasyonunun en iyi örneklerinden birisidir. Otonom robotlarımız, depo içi operasyonlarda verimliliği artırırken, aynı zamanda güvenliği de sağlayacak. Bu iş birliği, havacılık endüstrisinde dijital dönüşümün önemli bir adımı olacaktır.” şeklinde konuştu.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Hakkında:

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. (IATP: TKT), Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, 10.500 kişiden oluşan uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır. İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., merkezi operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’nda bulunan tesisleri ile iki kıtada yürütmekte, mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir. Daha fazla bilgi için internet sayfamızı inceleyebilir ya da Facebook, X, Youtube, Linkedin veya Instagram üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerik

“Süreçlerimizi otomatikleştirerek verimliliğimizi arttırmış oluyoruz.”

Sonraki İçerik

ATP’nin Sosyal Dokunuşu: Koruncuk Ödülüyle Taçlandı

Bizimle İletişime Geçin!

Çözüm, hizmet ve markalarımızla ilgili bilgi almak, teklif talep etmek ve bizimle her konuda iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sonuçlarınız burada görüntülenecek