Haber ve Makaleler

ATP’den Koruncuk Vakfı’na Teknolojik Destek

ATP, Toplumsal Katkı ve Gençlere Destek İçin Koruncuk Vakfı ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı

Şirketlerin sadece teknolojik gelişmelerle değil topluma ve gençlere verecekleri katkılarla gelişeceğine inanan ATP, sosyal sorumluluk bilinciyle Koruncuk Vakfı’na teknolojik destek sağlayacak. Bu çerçevede yapılan sözleşme kapsamında Koruncuk Vakfı, ATP’nin oluşturacağı güvenli CRM (Customer Relations Management-Müşteri İlişkileri Yönetimi) sistemine geçiş yapacak. İş birliği anlaşması, her iki kurumun yöneticileri tarafından XX Ağustos 2023 tarihinde  imzalandı.

Koruncuk Vakfı’nın daha geniş kitlelere ulaşmasına destek olacakları için ATP’nin duyduğu mutluluğu paylaşan ATP Genel Müdürü Ümit Cinali; “Temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocuklar için barınma ve eğitim desteği veren Koruncuk Vakfı’na teknolojilerimiz ve kaynaklarımızla katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kuracağımız güvenli CRM altyapısının getireceği dijital dönüşümle, Koruncuk Vakfı programlarını destekleyecek daha geniş kitlelere ulaşabilecek ve çocuklara daha iyi imkanlar sağlanacak. İşbirliğimiz ile sosyal sorumluluk alanında katkılarda bulunacak şirketlere örnek olmaktan gurur duyuyor ve sürdürülebilir bir dünya için en önemli değerimiz olan çocuklarımıza daha fazla fırsat sağlayabilmeyi diliyoruz.”

Korucuk Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sıddık Yarman, işbirliği anlaşmasıyla ile ilgili yaptığı açıklamada, ATP’nin bize sağladığı hizmeti çok değerli buluyoruz. Toplumsal olaylara duyarlı ve topluma destek olmak isteyen birey ve kurumları tanımlamak ve ulaşmak, çocuklarımız için fark yaratacak çözümler geliştirmenin ilk adımı. ATP’nin sağlayacağı teknolojik altyapıyla bu yöndeki çalışmalarımıza ivme kazandırıyoruz. Bundan sonra geriye, bu sevgi ve destek halkasını büyütmek ve daha geniş kitlelere ulaşmak kalıyor. Toplumun gelişmesine destek verecek herkesi paylaşım ve destek çemberimize katılmaya davet ediyorumdedi.

ATP ve Koruncuk Vakfı: Teknolojik İşbirliğiyle Toplumsal Etkiyi Artıracaklar

ATP, işbirliği anlaşması kapsamında Koruncuk Vakfı bilgi sistemlerine tüm bağışçı verilerini yönetebileceği bir CRM sistemi kuracak. Bu sistem sayesinde, Koruncuk Vakfı gönüllüleri, kuruluşa sürekli destek veren bağışçıları izinli olarak tanımlayabilecek ve kurulan sistemle belirli dönemlerde onların desteğine başvuracak. Koruncuk Vakfı’nda çalışan personelin ve öğrencilerin tüm bilgileri de yine kurulacak CRM sistemi üzerinden yönetilebilecek. Sistem, personelin vardiyalarını takip etmesini de sağlayacak. Öğrencilerin de başvurudan kayıt sonrasında takibinin yapılmasına kadar uçtan uca tüm süreçlerinin CRM üzerinden sürdürülmesi mümkün olacak.

ATP Hakkında

ATP, şirketlerin kritik süreçlerine kurumsal yazılım ve altyapı çözümleri sağlayan teknoloji şirketidir. Ata Holding bünyesinde yer alan ve halka açık olan ATP’nin Tradesoft, Zenia ve ATP Digital markaları farklı sektörlere hizmet vermektedir. Tradesoft, sermaye piyasaları ve finans sektörü için kapsamlı yazılım platformları geliştirmektedir; Borsa İstanbul işlem hacminin rakip sistemler arasındaki en büyük payına sahiptir. Zenia’nın hızlı servis restoran zincir yazılımları, küresel markalarda 3.100 restoranda kullanılmaktadır. ATP Digital, ürünleri ve yazılım hizmetleri ile orta ve büyük ölçekte şirketlerin dijital dönüşüm projelerini üstlenmektedir. Türkiye, Çin ve EMEA Bölgesinde 600’ün üzerinde müşterisi bulunan ATP, 2020 senesinde TS China şirketinin %51’ini satın alarak Çin ve Asya Pasifik pazarlarına adım atmıştır. 2021 senesinde ArGe merkezi çalışmalarını kurduğu Konuk Ağırlama Teknolojileri ve Uygulamaları A.Ş şirketi ile desteklemiştir. 2022 yılında ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin kurulumu ile şirketin global ölçekte büyümesine stratejik destek sağlayacak girişimlere yatırım yapılmasını sağlayacak yapıyı oluşturmuştur. Hizmet verdiği sektörlerde yenilikleriyle öne çıkan ATP ArGe Merkezi, yürüttüğü yapay zeka, büyük veri, makine öğrenimi ve derin öğrenme çalışmaları ile kurumların değişim risklerini yönetmelerine ve fırsatlara dönüştürmelerine destek olmaktadır.

Web Sitesi: www.atptech.com

Koruncuk Vakfı hakkında:

Koruncuk Vakfı geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocukları, kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiriyor. Koruncuk Vakfı, İstanbul Bolluca ve İzmir Urla’daki Koruncukköylerde 10-18 yaş arası kız çocuklarına sevgi ve güven dolu bir yuva olmanın yanı sıra, onların sosyal ve psikolojik açıdan sağlıklı gelişimlerini önemsiyor, okul dışındaki zamanlarda sosyal, sportif ve kültürel aktivitelerle kişisel gelişimlerini desteklemektedir. Psiko – sosyal gelişimlerine sağladığı olumlu etkiler nedeniyle, çocukları aileleri ile birlikte güçlendirmeyi ilke edinen Koruncuk Vakfı, hem barınma – bakım desteği verdiği kız çocuklarının ailelerine, hem de hizmet verdiği bölgelerdeki diğer ihtiyaç sahibi ailelere Av. Figen ÖZBEK Aile Danışma Birimi çatısı altında aile odaklı destekler sunmaktadır. Koruncuköyler’de büyüyen ve lise diplomasını alan genç kızları ise tercihleri doğrultusunda mesleki gelişim yönünde veya üniversite hayatı boyunca desteklemektedir. Ayrıca, Koruncuk Vakfı ve Adalet Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında hükümlü ve tutuklu çocuklara ayni ve nakdi destekler sunmaktadır.

Web Sitesi: www.koruncuk.org

Önceki İçerik

ATP GreenX ve EDİDER iş birliğiyle ‘Yeşil Enerji Zirvesi’ İstanbul’da gerçekleştirildi

Sonraki İçerik

Microsoft’un yapay zekası Copilot, GPT-4 Turbo ile gelişiyor!

Bizimle İletişime Geçin!

Çözüm, hizmet ve markalarımızla ilgili bilgi almak, teklif talep etmek ve bizimle her konuda iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sonuçlarınız burada görüntülenecek