Haber ve Makaleler

IBM & Barikat Siber Güvenlik Etkinliğine Katıldık!

IBM ve Barikat tarafından düzenlenen Siber Güvenlik Etkinliği, 6 Haziran 2024 tarihinde Mandarin Bosphorus Hotel’de gerçekleştirildi. Etkinlik, sabah kahvaltısı ile başlayıp, açılış konuşmalarıyla devam etti.

Barikat, “SIEM’in Geleceği, Global Gelişme ve Trendler” başlıklı sunumunda, entegrasyon ve birleşik araçların önemini vurguladı. Ayrıca, SIEM ürünlerinin değerini artırabilecek güvenlik kaynakları ve ürünleri geliştirme dinamikleri ile zenginleştirilmiş veri setlerinin rolü ele alındı.

Barikat’ın diğer bir oturumunda ise tehdit tespit mühendisliği, yönetilen tespit ve müdahale hizmetleri, güvenlik operasyonları ve olay müdahale süreçleri üzerinde duruldu.

IBM’in sunumunda, hibrit bulut ve yapay zeka çağında güvenlik konuları tartışıldı.

Konular arasında generative AI ve tersine istem mühendisliği, yapay zekanın yeni ve korunmasız saldırı yüzeyi olarak rolü, verinin hibrit bulut ortamında genişlemesi, veri ve kullanımın güvenli hale getirilmesi yer aldı.

Ayrıca, IBM’in HashiCorp’u satın alması, Palo Alto ile stratejik ortaklığı, yapay zeka ile güçlendirilmiş veri keşfi ve sınıflandırma, yapay zeka güvenliği, kuantum güvenliği ve siber güvenlik için Gen AI konuları da işlendi.

Etkinlik, katılımcıların öğle yemeği ve networking yapma fırsatı ile sona erdi.

ATP olarak, iş ortaklarımızın organize ettiği etkinliklere katılımı sürdürerek tanınırlığımızı artırmaya devam ederken potansiyel iş geliştirme fırsatlarını da takip ediyor olacağız.

Önceki İçerik

ATP, Perakende Günleri 2024’te Yenilikçi Robotik Çözümleriyle Göz Doldurdu

Sonraki İçerik

SKDM Nedir, Türkiye’nin Karbon Geleceği: ATP GreenX ile Dijital Karbon Yönetimi

Bizimle İletişime Geçin!

Çözümi hizmet ve markalarımızla ilgili bilgi almak, teklif talep etmek ve bizimle her konuda iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sonuçlarınız burada görüntülenecek