Haber ve Makaleler

Global Menkul Değerler ve ATP Tradesoft Finans Sektörünün İlk Superapp’i Olan GOL’ü Tanıttı

ATP Tradesoft, yeni uygulamalarla zenginleştirilme özelliğine sahip GOL’ü (Global On-Line) Global Menkul Değerler kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

7 Ağustos 2023 –  Tradesoft markasıyla, sermaye ve finans piyasalarına kapsamlı yazılım platformları hazırlayan ATP ve iş ortağı Global Menkul Değerler yeni nesil SuperApp’i olan GOL’ü (Global On-Line) iOS ve Android kütüphanelerinden kullanıcıların beğenisine sundu.

ATP CTO’su İlyas Daşkaya yeni ürünle ilgili şunları söyledi: “Yeni nesil mobil uygulamamızı, arka tarafta microservice mimarisi ile ölçeklenebilir, esnek ve mesaja dayalı bir altyapı ile tasarladık. Ön yüzünde cross-platform mimarisiyle hazırlanan uygulama, sermaye piyasası aracı kurumlarının kendi imkanları ile geliştirecekleri uygulamaları da müşterilerine sunmalarına imkân tanıyor. Böylece yeni SuperApp, farklı işbirliklerine kolay uyum sağlayabilecek bir şekilde hizmet verebiliyor. Uygulama arayüzünde yer alan MicroApp’ler sayesinde, kurumlar kendi geliştirdikleri uygulamalarını entegre ederek müşterilerine yeni imkan ve özellikler sunabilirler. Bu sayede son kullanıcılar finansal işlemlerini kolayca yönetebilir ve yatırım kararlarını daha hızlı bir şekilde alabilirler. Kurumlar aynı zamanda yine MicroApp altyapısını kullanarak farklı firmaların geliştirdiği hizmetleri de ekleyebilir ve kendi ekosistemlerini bu SuperApp aracılığı ile müşterileriyle paylaşabilirler.”

Global Menkul Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Veli Gürkan Kızılgüneş ise şu açıklamalarda bulundu; “Global Menkul Değerler olarak sermaye piyasalarının öncü aracı kurumu olma misyonumuzu, yeni mobil uygulamamız GOL (Global On-Line)’ü yatırımcıların kullanımına sunarak devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Müşterilerimizin ve sermaye piyasası yatırımcılarının istek ve ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılama vizyonu ile tasarladığımız yeni uygulamamızla; konforlu, hızlı, güvenilir bir yatırım deneyimi sunuyoruz.  SuperApp’imiz GOL, zamanın gerekleri ile şekillenecek ve MicroApp’ler ile adapte edilecek uygulamaları ile yaşayan ve sürekli geliştirilebilen bir yapıya sahip. Sektörümüzün standartlarını da yükselteceğine inandığımız uygulamamızı yükleyen kullanıcılar, kapsamlı, kişisel tercih ve ihtiyaçlarına göre özelleştirebilecekleri bir platform kullanmaya başlayacaklar.”

Kişiselleştirilebilen Uygulamalarla Kendi Yatırım Dünyanızı Oluşturun

Sermaye piyasası aracı kurumlarına özel bir arayüz ve işlevsellik sunan yeni SuperApp GOL, microservice üzerine kurulu cross-platform mimarisiyle güçlendirilmiş bir teknik altyapıya sahip. Kurumların kendi web uygulamalarını entegre etmelerini sağlayan MicroApp’leri yüklemeye imkan tanıyor ve güvenlik odaklı tasarım ve veri şifreleme teknolojileriyle müşteri verilerini en güncel uygulamalarla koruma altına alıyor. Uygulamanın ilk versiyonunda, Global’in Araştırma Birimi tarafından üretilen anlık bildirimler,  Hisse Senetleri ve Yatırım Fonları işlemlerinin yanısıra halka arzlara tek tuş ile katılım kolaylığı sunuluyor. Yatırımcılar SuperApp’in güncelleme olarak gelecek yeni versiyonlarıyla çok daha fazla ayrıcalıklı özelliği kullanma imkanına kavuşabilecekler.

 

SuperApp Nedir?

SuperApp (süper uygulama) birçok farklı uygulamanın sağladığı hizmeti, tek bir uygulamada buluşturan bir platform türüdür. Süper uygulamaları diğerlerinden ayıran temel fark, aynı portal üzerinde birden fazla hizmetin sunulması ve sürekli geliştirmeye, eklemeler yapmaya imkan tanımasıdır. Yani kişiler tek bir kullanıcı girişi yaptıktan sonra SuperApp üzerinden farklı işlemleri gerçekleştirebilirler; oyun oynamak, ödeme yapmak veya sohbet etmek gibi. Kısacası günlük hayatta yaptığımız her şey bir SuperApp’te kendine yer bulabilir. Yeni eklenen uygulamalarla, SuperApp’ler sürekli gelişen ve ihtiyaca göre farklılaşabilen ortamlara dönüşebilirler.

Çin Merkezli Tencent Games oyun şirketinin geliştirdiği WeChat, SuperApp’lerin gelişiminde önemli bir kilometre taşı olarak görülebilir. İlk başta mesajlaşma konseptiyle piyasaya sürülen uygulama; ödeme, oyun oynama ve sohbet etme hizmeti sunan yeni mini platformlarla daha da genişletildi. Güncel istatistiklere göre, yaklaşık 1,5 milyar abone sayısı olduğu belirtiliyor.

 

GOL ile Kullanıcılar Şunları Yapabilecek:

 • Hisse Senedi Al-Sat İşlemleri
 • Gelişmiş Zincir Emir Giriş ve İzleme
 • Varant Al-Sat İşlemleri
 • Yatırım Fonu Al-Sat İşlemleri
 • VİOP Al-Sat İşlemleri
 • Hisse, Yatırım Fonları ve diğer enstrümanlarda bilgi ekranları, grafikler
 • EFT İşlemleri
 • EFT İşlem Sorgulama
 • VİOP Teminat Yatırma-Çekme İşlemleri
 • Tek tuşla bloke seçimi ile Halka Arz Talep Girişi
 • Global Radyo ile finans piyasalarındaki gelişmeleri dinlemek
 • Dijital Mutabakat
 • Duyuru/Kampanyalar
 • Haberler
 • Global TV Yayını
 • BİST100-BİST30 hisselerinin tamamını tek tuşla izleme
Önceki İçerik

ATP, Burgeon Software Technology ile Yazılım Geliştirme Anlaşması İmzaladı

Sonraki İçerik

atptech.com: Geleceği Şekillendirmek için Yenilendi

Bizimle İletişime Geçin!

Çözümi hizmet ve markalarımızla ilgili bilgi almak, teklif talep etmek ve bizimle her konuda iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sonuçlarınız burada görüntülenecek