Haber ve Makaleler

Power Pages ile Sektörünüzde Öne Çıkın

Günümüzde iş dünyası hızla dijitalleşiyor ve şirketler, müşterilere etkili bir şekilde ulaşmak için çeşitli dijital araçları kullanıyor. Bu araçlardan biri de Power Pages’ dir. Power Pages, Microsoft Power Platform ailesinin en yeni üyesidir.

Power Pages Nedir?

Microsoft Power Pages ile kod kullanmadan veya az kodla (low code) çalışarak ölçeklenebilir ve güvenli web siteleri oluşturmanıza olanak tanıyan yazılım (SaaS) platformu sunmuştur.

Bu platformda az kod sayesinde normalde uzun soluklu yazılım geliştirme süreçlerini daha hızlı ve erişilebilir hale getiriyor.

Özelleştirme Seçenekleri ve Tasarım Esnekliği

Power Pages, kullanıcılara geniş bir özelleştirme yelpazesi sunar. Hazır sunulan şablonlardan seçim yaparak web sitesinin oluşturulmasına hızlı bir adım atabilir. 

Seçilen şablon üzerinde marka kimliğinize uygun şekilde renk düzenlerini, yazı tiplerini, medya öğe düzen seçenekleri ile tema değişikliğine gidebilirsiniz.

Böylece web siteniz üzerinde kişiselleştirilmiş ve güçlü bir görsel etki elde edebilirsiniz. Tüm bu işlemler çek-sürükle yönetimi ile akıcı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Power Pages düzenleme ekranında tasarladığınız sayfa ve akışların, siteye erişim sağlayan kullanıcılara tasarladığınıza çok benzer bir çıktı sunmaktadır.

Web sitenizi bir kez standart çerçevede oluşturduktan sonra masaüstü ve mobil tüm platformlara uyumlu yayınlanabilir.

Veri Analizi Ve Görselleştirme

Veri analizi ve görselleştirme için Power Pages, form ve liste bileşenleri sunmaktadır. Temel olarak, Microsoft Dataverse’ den beslenir. İş verilerinizi Dataverse’ de depolayarak ve veri çalışma alanları ile tablolar oluşturarak, verilerinizi tablolarda kolayca toplamanıza ve saklamanıza olanak tanır. Daha sonra, tablo tasarımcısını kullanarak verilerinizi modelleyebilirsiniz. Bu, güçlü bir veri yönetimi aracı sağlayarak iş süreçlerini daha etkili hale getirmenize yardımcı olur.

Microsoft Ekosistemiyle Uyum (Entegrasyon Seçenekleri)

Power Pages, Microsoft 365 uygulamaları ve hizmetleri ile sorunsuz entegrasyon sağlar. Power Pages’ in Teams, SharePoint, Power Automate, Power Apps, Power BI, Power Virtual Agents özellikleri Power Pages ile kolayca entegrasyonları ile verimliliği artırır.

Copilot

Power Pages ayrıca Copilot özelliğini sunmaktadır. Sitenizi oluşturma aşamasında Copilot ile üretkenliğinizi daha da artırabilirsiniz.

Oluşturmak istediğiniz sayfayı, eklemek istediğiniz bölümü veya oluşturmak istediğiniz formu Copilot’ a  anlatmanız yeterli olacaktır.

Bu sayede metin, formları, sohbet botları oluşturabilir,çok kısa sürede site tasarımınızı etkinleştirebilirsiniz.

Chatbot

Sitenizi yayınladığınızda ziyaretçiler için bir karşılama ve destek mi sağlamak istiyorsunuz.

Power Pages Chatbot ile son kullanıcıyı karşılayabilir. Anonim veya kimliği doğrulanmış ziyaretçilerden gelen soruları yanıtlayabilir.

Bu işi chatbot’ u sitenizle entegrasyonunu sağlayarak başlayabilirsiniz.

Güvenlik

Sitemizi oluşturduk ve kullanıma açmak istiyorsunuz ama akla ilk gelen soru ise Power Pages bize güvenli siteler sağlamakta mıdır? Güvenlik en temel bileşenlerinden biridir.

Power Pages Microsoft Azure üzerine kurulu bir üründür. Dolayısıyla Azure’ un güvenlik özelliklerinden beslenmektedir.

Power Pages, veri ve iş süreçlerinin dış kullanıcılara güvenli bir şekilde açarken web sitenizi kullanan ziyaretçilerin de güvenliğini ve kontrolünü sağlıyor yani platformda güvenlik akışı çift yönlüdür.

Kimliği doğrulanmış ve kimliği doğrulanmamış hedef kitleler için web rollerini yapılandırmak üzere tablo izinleri ve sayfa izinlerini ayarlayabilirsiniz.

Power Pages diğer Power Platform Power Apps’i
temelinde baz almaktadır. Bu platformu Power Apps’ e göre kullanımda tercih
etmeye yönlendirecek özellikler nedir?

Power Pages, Power Apps portalın işlevselliği üzerine inşa edilmiştir ve yeni tasarım stüdyosu ile şablonlar gibi özelliklere sahiptir. Bu sayede daha ilgi çekici siteler oluşturmak mümkün hale gelir.

Hem Power Apps Portalları hem de Power Sayfaları, dış dünyaya açılan sitelerin oluşturulmasına olanak tanır. Ancak, Power Apps temel bir kod anlayışını gerektirirken, Power Pages, düşük kodlu veya kodsuz bir oluşturucu olarak, teknik olmayan kullanıcılar için erişilebilir ve kullanıma hazır şablonlarla harici web siteleri oluşturmayı kolaylaştırır.

Power Pageste çek-sürükle yönetimi ile işler daha hızlı olacaktır.

ATP’nin zengin deneyimi ve kapsamlı bilgi birikiminden yararlanarak Power Apps/Pages ürünlerini işletmeniz için nasıl en iyi şekilde konumlandırabileceğinizi öğrenmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ekip olarak, teknolojinin sunduğu en yenilikçi çözümleri kullanarak iş süreçlerinizi optimize etmeye ve dijital dönüşüm yolculuğunuzda size rehberlik etmeye hazırız.

Siz de işletmenizin verimliliğini artırmak ve pazar pozisyonunuzu güçlendirmek için ATP’nin uzmanlığından faydalanmak istiyorsanız, bize ulaşın.

Sorularınız için her zaman buradayız ve işletmenizin ihtiyaçlarına özel çözümler sunmaya hazırız.

Önceki İçerik

Co-Pilot ile Özelleştirilmiş GPT’ler

Sonraki İçerik

Yeşil Enerji Sertifikası Nedir? ATP GreenX ile Nasıl Ulaşılır?

Bizimle İletişime Geçin!

Çözümi hizmet ve markalarımızla ilgili bilgi almak, teklif talep etmek ve bizimle her konuda iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Start typing to see you are looking for.